Agnes Sorel - La Dame de beauté

superadmin | 26 september 2017

Agnès Sorel, narodená v roku 1422, známa prezývkou ako Dame de beauté, bola obľúbenou milenkou kráľa Karola VII., ktorému porodila tri dcéry. Je považovaná za prvú oficiálne uznanú kráľovskú milenku. Slúžila ako model niekoľkých obrazov a umeleckých diel, vrátane Panny a dieťaťa obklopeného anjelmi od Jeana Fouqueta.

Čítaj ďalej

10 zaujímavých toaletných stolíkov

superadmin | 7 august 2017

Dobre vybraný toaletný stolík môže elegantne dotvoriť spálňu a pritom zabezpečiť, aby všetko vaše príslušenstvo bolo na poriadku a pripravené na použitie. Prvých 5 netradičných toaletných stolíkov slúžiacich presne na tento účel, si dnes predstavíme...

Čítaj ďalej

Madame de Pompadoru - milenka kráľa

superadmin | 23 jún 2017

Jeanne-Antoinette Poissonová, markíza de Pompadour známa hlavne ako Madame de Pompadour sa narodila 21.decembra roku 1721. Jej rodičia boli parížsky mešťania, ktorý jej zabezpečili vzdelanie v kláštore uršulíniek. Okrem toho sa učila sa spievať, hrať na hudobné nástroje, tancovať, vzdelávala sa v oblasti literatúry, o ktorú sa celý život zaujímala.

Čítaj ďalej

8 toaletných stolíkov, pre ktoré sa oplatí žiť

superadmin | 22 máj 2017

Toaletný stolík nie je len praktický úložný priestor pre množstvo make-upu, parfumov a iných toaletných potrieb, toaletky dodávajú pôvab každej spálni, a poskytujú tak organizovaný a komfortný priestor pre skrášľovanie.

Čítaj ďalej

Jana z Arku, panna a bojovníčka

superadmin | 26 apríl 2017

Dcéra roľníkov, ktorá pozdvihla morálku celého národa a zachránila ho pred takmer istou porážkou. Žena, ktorá tvrdila, že počuje hlasy svätých, ktoré jej hovoria, čo má robiť. Bojovníčka, ktorá prelomila dlhoročné obliehanie Orleánsu. To všetko bola Jana z Arku, jedna z najznámejších Francúzskych historických postáv, ktorej krátky, ale bohatý život skončil upálením na hranici. 

Čítaj ďalej

Katarína Veľká - Nemka na ruskom tróne

superadmin | 4 apríl 2017

Stala sa cárovnou v cudzej krajine, ktorej dokázala úspešne vládnuť tridsaťštyri rokov. Večne hľadala lásku, borila mýty a zavádzala novoty. Ohovárania sexuálneho charakteru, historky, že bola sexuálne nenásytná a zvrátená neprávom prekryli skutočný význam pôvodne neznámej nemeckej princeznej.

Čítaj ďalej

Mária Antoinetta - krásavica pod gilotínou

superadmin | 15 marec 2017

Qu’ils mangent de la brioche – keď nemajú chlieb, nech jedia koláče. Jednu z najslávnejších viet určite pozná každý. Vyriekla ju Mária Antoinetta v roku 1789, keď francúzske obyvateľstvo trápil hlad. Necitlivá poznámka rozmarnej kráľovnej sa stala symbolom dekadencie monarchie a odštartovala revolúciu, pri ktorej samotná Mária Antoinetta stratila svoju vznešenú hlavu pod čepeľou gilotíny.

Čítaj ďalej

Mária Terézia - poznaná, nepoznaná

superadmin | 27 február 2017

Ak sa povie meno Mária Terézia, vari každého z nás napadnú hodiny dejepisu na školách, ktoré sme strávili učením sa o tejto veľkej rakúsko-uhorskej panovníčkeMária Terézia však bola nielen mocná cisárovná, veľká reformátorka, ale aj milujúca matka a manželka a zároveň aj veľká maškrtníčka. Aká vlastne bola a ako žila sa môžete dočítať v tomto krátkom blogu na jej počesť.

Čítaj ďalej