10 zaujímavých toaletných stolíkov

superadmin | 7 august 2017

Dobre vybraný toaletný stolík môže elegantne dotvoriť spálňu a pritom zabezpečiť, aby všetko vaše príslušenstvo bolo na poriadku a pripravené na použitie. Prvých 5 netradičných toaletných stolíkov slúžiacich presne na tento účel, si dnes predstavíme...

Čítaj ďalej

Madame de Pompadoru - milenka kráľa

superadmin | 23 jún 2017

Jeanne-Antoinette Poissonová, markíza de Pompadour známa hlavne ako Madame de Pompadour sa narodila 21.decembra roku 1721. Jej rodičia boli parížsky mešťania, ktorý jej zabezpečili vzdelanie v kláštore uršulíniek. Okrem toho sa učila sa spievať, hrať na hudobné nástroje, tancovať, vzdelávala sa v oblasti literatúry, o ktorú sa celý život zaujímala.

Čítaj ďalej

8 toaletných stolíkov, pre ktoré sa oplatí žiť

superadmin | 22 máj 2017

Toaletný stolík nie je len praktický úložný priestor pre množstvo make-upu, parfumov a iných toaletných potrieb, toaletky dodávajú pôvab každej spálni, a poskytujú tak organizovaný a komfortný priestor pre skrášľovanie.

Čítaj ďalej

Jana z Arku, panna a bojovníčka

superadmin | 26 apríl 2017

Dcéra roľníkov, ktorá pozdvihla morálku celého národa a zachránila ho pred takmer istou porážkou. Žena, ktorá tvrdila, že počuje hlasy svätých, ktoré jej hovoria, čo má robiť. Bojovníčka, ktorá prelomila dlhoročné obliehanie Orleánsu. To všetko bola Jana z Arku, jedna z najznámejších Francúzskych historických postáv, ktorej krátky, ale bohatý život skončil upálením na hranici. 

Čítaj ďalej

Katarína Veľká - Nemka na ruskom tróne

superadmin | 4 apríl 2017

Stala sa cárovnou v cudzej krajine, ktorej dokázala úspešne vládnuť tridsaťštyri rokov. Večne hľadala lásku, borila mýty a zavádzala novoty. Ohovárania sexuálneho charakteru, historky, že bola sexuálne nenásytná a zvrátená neprávom prekryli skutočný význam pôvodne neznámej nemeckej princeznej.

Čítaj ďalej

Mária Antoinetta - krásavica pod gilotínou

superadmin | 15 marec 2017

Qu’ils mangent de la brioche – keď nemajú chlieb, nech jedia koláče. Jednu z najslávnejších viet určite pozná každý. Vyriekla ju Mária Antoinetta v roku 1789, keď francúzske obyvateľstvo trápil hlad. Necitlivá poznámka rozmarnej kráľovnej sa stala symbolom dekadencie monarchie a odštartovala revolúciu, pri ktorej samotná Mária Antoinetta stratila svoju vznešenú hlavu pod čepeľou gilotíny.

Čítaj ďalej

Mária Terézia - poznaná, nepoznaná

superadmin | 27 február 2017

Ak sa povie meno Mária Terézia, vari každého z nás napadnú hodiny dejepisu na školách, ktoré sme strávili učením sa o tejto veľkej rakúsko-uhorskej panovníčkeMária Terézia však bola nielen mocná cisárovná, veľká reformátorka, ale aj milujúca matka a manželka a zároveň aj veľká maškrtníčka. Aká vlastne bola a ako žila sa môžete dočítať v tomto krátkom blogu na jej počesť.

Čítaj ďalej