10 zaujímavých toaletných stolíkov

07/08/2017

Dobre vybraný toaletný stolík môže elegantne dotvoriť spálňu a pritom zabezpečiť, aby všetko vaše príslušenstvo bolo na poriadku a pripravené na použitie. Prvých 5 netradičných toaletných stolíkov slúžiacich presne na tento účel, si dnes predstavíme...

Toaletné stolíky by už pri výbere mali poskytovať o niečo viac zábavy a vzrušenia ako iný priemerný nábytok do spálne - či už zháňate exkluzívny slávnostný kus so skutočne luxusných materiálov, alebo model so skrytými zásuvkami a priehradkami na udržovanie tajomstva Vášho skrášľovacieho režimu. Všetky sú však určené na rozmaznávanie a zároveň by mali poskytovať aj istý stupeň praktickosti. Radšej uprednostníte prístup k niečomu základnému pri výbere zrkadla a zásuviek? Alebo uprednostňujete dizajn, ktorý má k dispozícii väčší úložný priestor a viac zrkadiel?

1. La Redoute

toaletný stolík La Redoute

Tento zábavný kus vyzerá ako z 50-tych rokov, ale bližší pohľad odhaľuje jeho súčasný štýl. Toaletný stolík La Redoute má pevné zrkadlo vo veľkom oblúkovom tvare, jednu zásuvku na skrytie všetkého potrebného a ostro zúžené nohy z masívu, ktoré dotvárajú jeho charakter. Zhruba 60 cm široký a o niečo menej hlboký, tento stolík je dostatočne malý na to, aby zapadol aj do neohrabaných kútov spálne.

 

2. Gillmore Space Lux

toaletný stolík Gillmore Space Lux

Dve jemne zakrivené zásuvky na zásuvky dodávajú tomuto modernému kozmetickému stolíku jemnú eleganciu. Stolík obsahuje dve plytké zásuvky a je pokrytý bielym lakom v kontraste so zúženým rámom a nohami v orechovej dyhe. Je to veľmi kompaktný kúsok, pri šírke cca 100 cm a hĺbke 40 cm, sa taktiež hodí aj do menších spální.

 

3. Evelyn

toaletný stolík Evelyn

Nič nekričí hollywoodskym leskom viac ako zlaté a zrkadlové ladenie, čo ponúka práve tento toaletný stolík. Starožitný vzhľad zlatej farby, ktorá sa rozprestiera aj po nohách, dodáva nádych v štýle Art Deco bez toho, aby sa to zvrhlo na gýč. Sklenené úchyty k dvom zásuvkám sú rovnakým luxusným dodatkom.

4. Made Aldo  

toaletný stolík  Made Aldo

Navrhnutý tak, aby zaujal na prvý pohľad, tento toaletný stolík obsahuje veľké kruhové zrkadlo, ktoré po celej dĺžke pretína obdĺžnikový vrchol. Jeho kovové nohy silne kontrastujú s orechovým povrchom zvyšku stolíka. Je však veľká škoda, že súčasťou stolíka je len malá zásuvka s takmer nulovou funkčnosťou, i keď sa v nej nachádza ako bonus ešte jedna malá príručná šperkovnica.

 

5.  Jasper Conran

toaletný stolík  Jasper Conran

Pri modeli Jasper Conran sa vynárajú spomienky na toaletné stolíky našich starých mám - s elegantným oválnym zrkadlom, troma zásuvkami, mäkkými okrajmi a dubovými povrchom. Na tento trend nadväzujú aj modely v našom e-shope.

Ďalších 5 modelov uvedieme o týždeň..... 

 

Zdroj: http://www.independent.co.uk/extras/indybest/house-garden/best-dressing-tables-with-mirror-a7191661.html